Локомотив завърши годината с победа

14 Дек 2020 16:00

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Славия в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Това беше последен двубой за ''смърфовете'' през тази година. ''Черно-белите'' остават на второ място и вече имат 33 точки, докато столичани са на 13-то място с 12 точки.

Мачът започна със закъснение, тъй като имаше проблем с токов удар. В 10-ата минута Момчил Цветанов центрира, а Георги Минчев се размина с топката. Веднага след това Кристиан Илич стреля силно, но неточно. Пет минути по-късно Бирсент Карагерен се озова на стрелкова позиция, след като изскочи зад гърба на защитата на столичани и стреля в обратния десен ъгъл на вратата зад Вуцов. Като топката мина на сантиметри от гредата. В 18-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фаул, а Георги Минчев засече с глава за 1:0. Петър Патев нанесе неточен удар извън наказателното поле в 30-ата минута. Две минути по-късно Диниш Алмейда стреля с глава след корнер, а топката се отби в гредата, а при добавката Карагерен стреля неточно. В 38-ата минута Янис Карабельов стреля към вратата на Мартин Луков по земя, но вратарят на ''смърфовете'' спаси. Шест минути по-късно Мартин Луков спаси с крак удар на Радослав Кирилов от точката на дузпата.

Парвиз Умарбаев стреля от пряк свободен удар в 50-ата минута, но право в стената. Малко по-късно Умарбаев намери Минчев зад защитата на гостите, нападателят стреля с левия крак, но Светослав Вуцов изби. Топката попадна на крака на Момчил Цветанов, който не успя да намери очертанията на вратата на Славия, за да увеличи преднината на своя отбор. В 57-ата минута Вуцов спаси майсторски удар на Георги Минчев, който опита да се възползва от грешка в защитата на столичани. В 63-ата минута Диниш Алмейда стреля от пряк свободен удар, но топката премина много близо до гредата. Шест минути по-късно Димитър Рангелов стреля от дистанция, а Мартин Луков реагира по чудесен начин и успя да избие топката. Силен удар на Милен Гамаков от далечна дистанция беше париран от Мартин Луков в 70-ата минута. Дарко Тасевски стреля директно от пряк свободен удар в 84-ата минута, но право в ръцете на Мартин Луков. Малко след това Георги Минчев стреля със задна ножица, но не успя да намери очертанията на вратата на Светослав Вуцов. В добавеното време на двубоя Кристиан Гомис покачи на 2:0, след като Локомотив успя да организира бърза атака.

efbet Лига, 16 кръг, начален час 17:30

Локомотив Пд 2:0 Славия

Голмайстори: 18' Георги Минчев 1:0, 90+4' Кристиан Гомис 2:0

Жълти картони: 44' Георги Вълчев (Славия), 59' Филип Антовски (Славия), 78' Драгош Фиртулеску (Славия)

Съдия: Георги Иванов

Локомотив Пловдив: Мартин Луков (вратар), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /63' - Лукас Салинас/, Кристиан Илич, Бирсент Карагерен /89' - Дейвид Малембана/, Момчил Цветанов, Димитър Илиев (капитан) /83' - Кристиан Гомис/, Георги Минчев /89' - Николай Николаев/

Резерви: Илко Пиргов (вратар), Николай Николаев, Лукас Салинас, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Даниел Димитров, Александър Колев

Треньор: Александър Тунчев

Славия: Светослав Вуцов (вратар), Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Филип Антовски, Емил Стоев /61' - Драгош Фиртулеску/, Георги Вълчев /80' - Дарко Тасевски/, Янис Карабельов (капитан), Радослав Кирилов, Филип Кръстев /68' - Калоян Кръстев/, Димитър Рангелов

Резерви: Георги Петков (вратар), Дарко Тасевски, Драгош Фиртулеску, Ертан Томбак, Калоян Кръстев, Атанас Кабов, Венцислав Бенгюзов

Треньор: Александър Тарханов