Нулево равенство между Черно море и Локомотив Пловдив /репортаж/

13 Фев 2021 13:33

Черно море и Локомотив Пловдив не се победиха в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. Двубоят във Варна между двата тима завърши при резултат 0:0.

''Моряците'' имат 22 точки и заемат седмата позиция във временното класиране, а ''черно-белите'' се намират на второ място и имат 34 точки.

В 10-ата домакините от Варна направиха добра атака отдясно. Родриго преодоля по много добър начин Момчил Цветанов, центрира към Исмаил Иса, който стреля с глава от близка дистанция, но не уцели вратата. ''Смърфовете'' направиха много сериозна атака две минути по-късно. Тогава Лукас Салинас стреля, но Иван Дюлгеров спаси. В 17-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа за игра в ръка в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. Веднага след това последва интересна контраатака на ''смърфовете''. Дюлгеров излезе извън наказателното поле, успя да избие топката, но тя попадна у Момчил Цветанов. Той опита да прехвърли вратаря и да отбележи попадение от далечно разстояние, но топката излезе в аут. До почивката нямаше положения за гол.

В 78-ата минута домакините от Варна създадоха добро положение, когато Илиан Илиев стреля опасно, но не уцели вратата. Малко по-късно ''смърфовете'' имаха добра възможност, но Влатко Дробаров успя да се намеси успешно и предотврати опасността пред вратата на своя тим.

17 кръг, efbet Лига, начален час 15:00

Черно море 0:0 Локомотив Пловдив

Голмайстори:

Жълти картони: 21' Даниел Димов (Черно море), 54' Виктор Попов (Черно море), 55' Илиан Илиев (Черно море), 75' Кристиан Илич (Локомотив Пловдив), 79' Влатко Дробаров (Черно море), 90+3' Конър Руан (Локомотив Пловдив)

Съдия: Станислав Тодоров

Съставите на двата отбора:

Черно море: Иван Дюлгеров /вратар/, Виктор Попов, Даниел Димов /капитан/, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго Абреу Де Са Вилела /63' Файсел Касми/, Стефан Велев, Илиан Илиев, Пабло Гарсия, Родриго Енрике Сантана Да Силва, Исмаил Иса /86' Денислав Ангелов/

Резерви: Георги Георгиев /вратар/, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Велислав Василев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Денислав Ангелов

Треньор: Илиан Илиев

Локомотив Пловдив: Мартин Луков /вратар/, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Парвиз Умарбаев /77' Георги Минчев/, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен /90' Конър Руан/, Лукас Салинас /89' Николай Николаев/, Димитър Илиев /капитан/, Кристиан Илич

Резерви: Илко Пиргов /вратар/, Николай Николаев, Конър Руан, Видол Сейменски, Георги Минчев, Александър Иванов, Иван Арамазов

Треньор: Александър Тунчев