Локомотив не успя да се справи с Етър в Пловдив /репортаж и снимки/

26 Фев 2021 16:13

Локомотив Пловдив и Етър Велико Търново завършиха при резултат 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

След този двубой ''смърфовете'' се намират на трета позиция в класирането с 38 точки, а ''виолетовите'' заемат 14-та позиция с 13 пункта.

В 8-ата минута ''черно-белите'' получиха сериозен удар, след като титулярният страж на отбора Мартин Луков се контузи и напусна принудително терена. След центриране в наказателното поле вратарят стъпи накриво и не успя да продължи мача.

В следващите минути двата отбора достигаха трудно до положения пред противниковата врата.

В 24-ата минута ''черно-белите'' бяха близо до това да поведат в резултата. ''Смърфовете'' организираха бърза атака, при която Лукас Салинас намери Парвиз Умарбаев в центъра. Той с едно докосване намери Бирсент Карагарен вдясно, а крилото центрира по земя към Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив Пловдив стреля от границата на наказателното поле, но неговият удар срещна страничната греда.

В 32-ата минута ''болярите'' създадоха опасно положение пред вратата на Илко Пиргов. Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Локомотив създаде сериозни проблеми на защитата на Етър Велико Търново. Димитър Илиев опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но неговият изстрел срещна тялото на бранител. Коженото кълбо се озова на добра позиция за Георги Минчев, който обаче не успя да стреля с глава.

В 42-ата минута Локомотив Пловдив поведе, а автор на попадението стана Георги Минчев. Карагерен центрира в наказателното поле, където Минчев простреля с глава Христо Иванов, който се подхлъзна в момента, в който тръгна към топката.

В края на първата част Момчил Цветанов опита да увеличи преднината на своя отбор, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина високо над напречната греда.

62-ата минута Етър бе близо до изравняването на резултата. След центриране на корнер Венелин Филипов беше оставен непокрит на втора греда. Той нанесе удар с глава, а топката срещна страничния стълб.

Три минути по-късно Локомотив организира добра контраатака, при която Георги Минчев беше намерен на левия фланг. Той изчака придвижването на Димитър Илиев в наказателното поле, подаде към своя капитан, а Футболист номер 1 на България потърси технично обратния ъгъл. Топката обаче премина встрани от вратата.

В 71-ата минута Етър удари своя опонент и възстанови равенството в мача. Центриране от фаул на Мечев в зоната между вратаря и защита свари неподготвени "смърфовете". Там от метър разстояние Пламен Крачунов беше най-съобразителен и опъна мрежата на вратата зад Пиргов.

Това даде импулс на гостите и минути по-късно удар от далечна дистанция на Симеон Мечев беше спасен от Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив можеше да остане с човек по-малко в 74-ата минута, след като Лукас Масоейро опита да ритне без топка Кольо Станев, но съдията Димо Димов показа само жълт картон.

В 78-ата Бирсент Карагарен опита да застраши вратата на Христо Иванов с удар от далечно разстояние, но стражът на гостите се намеси и спаси.

В 82-ата минута Етър остана с човек по-малко. Здравко Илиев бе изгонен за реплики към съдията. Димо Димов показа жълт картон на Ловре Кнежевич, след като нападателят задържа Диниш Алмейда. По време на единобоството обаче защитникът на Локомотив удари с лакът в лицето играча на великотърновци, което остана незабелязано от арбитъра. Илиев тръгна да протестира, като в крайна сметка си изкара два поредни картона и бе пратен под душовете.

19 кръг, efbet Лига, начален час 17:30

Локомотив Пловдив - Етър Велико Търново 1:1

Голмайстори: 42' Георги Минчев 1:0, 71' Пламен Крачунов 1:1

Жълти картони: Симеон Мечев (Етър), Парвиз Умарбаев (Локомотив Пловдив), Лукас Масоеро (Локомотив Пловдив), Кольо Станев (Етър), Здравко Илиев (Етър), Ловре Кнежевич (Етър), Диниш Алмейда (Локомотив Пловдив), Христо Иванов (Етър)

Червени картони: Здравко Илиев (Етър)

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков /10' Илко Пиргов/, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /74' Кристиан Илич), Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Димитър Илиев, Георги Минчев

Резерви: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Кристиан Илич, Николай Николаев, Конър Руан, Александър Иванов, Иван Арамазов

Треньор: Александър Тунчев

Етър Велико Търново: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Ерол Алкан, Пламен Крачунов, Венелин Филипов, Симеон Мечев, Яни Пехливанов, Алдаир Ферейра, Гаетан Мичел Ян Коуку /74' Ловре Кнежевич/, Преслав Боруков, Кольо Станев

Резерви: Анатоли Господинов /вратар/, Ловре Кнежевич, Милчо Ангелов, Николас Фемия, Христофор Хубчев, Хосе Чембърс, Христо Марков

Треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Димо Димов