Локомотив Пловдив и Левски със зрелищно равенство на ''Лаута'' в дебюта на Мъри (репортаж)

12 Сеп 2021 19:39

Локомотив Пловдив и Левски завършиха при резултат 2:2 в мач от седмия кръг на efbet Лига. Срещата бе повторен официален дебют за Станимир Стоилов начело на "сините". Столичани поведоха в резултата в 37-ата минута след попадение на Борислав Цонев. В средата на втората част Локо Пд се върна в мача, след като Георги Минчев изравни. Само три минути по-късно Левски стигна до второ попадение дело на Георги Миланов. Бившият национал се разписа със страхотен гол от далечно разстояние. Радостта на "сините" обаче трая малко, тъй като в 80-ата минута Димитър Илиев изравни. Капитанът на домакините се възползва от подаване на Йосип Томашич.

Преди първия съдийски сигнал съдията на срещата Никола Попов получи специален плакет за своя мач №200 в родния елит.

"Сините" стартираха агресивно и още във 2-ата минута Билал Бари подаде към Борислав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Илко Пиргов. Гостите продължиха да са по-активния тим, но защитата на "черно-белите" успя да се справи с първоначалния натиск.

В 12-ата минута Локомотив организира много опасна атака, след като Парвиз Умарбаев намери много добре Конар Руан по лявото крило. Офанзивният футболист на "смърфовете" опита да подаде към свой съотборник в наказателното поле, но бранителите на Левски изчистиха в корнер. След ъгловия удар Артур Крачун стреля с глава от близко разстояние, но точно в Николай Михайлов. Стражът обаче не успя да улови топката и тя се върна в игра. Защитата на Левски не реагира добре, след което Карагарен бе спънат в пеналта от Андриан Краев. Футболистите на Локомотив Пд имаха претенции за дузпа, но Никола Попов и колегите му, които разгледаха ситуацията с ВАР, прецениха, че такава няма. В 19-ата минута футболистите на Локомотив Пд стигнаха до поредно добро положение. Конър Руан напредна добре по лявото крило и центрира в наказателното поле на Левски, където Димитър Илиев пропусна топката преди тя да стигне до Карагарен. Халфът стреля, но Иван Горанов протегна крак и изби в корнер.

В 25-ата минута Зайков с глава след центриране на Цонев от фал нацели горната греда на пловдивчани.

В 37-ата минута Левски откри резултата. Георги Миланов центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров от трудна позиция стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да се намесва решително, но топката остана в полето, където Борислав Цонев бе най-съобразителен и отблизо реализира. Ситуацията бе разгледана с ВАР в продължение на две минути, след което главният съдия Никола Попов зачете попадението.

Локомотив Пловдив стартира по-агресивно втората част и в 47-ата минута Николай Михайлов решително изби топката влизаща под гредата в ъглов удар след изстрел на с глава на Милош Петрович.

В 56-ата минута Парвиз Умарбаев опита да затрудни стража на гостите със силен удар от разстояние, който обаче мина високо над напречната греда.

В 72-ата минута Локомотив Пловдив възстанови равенството, след като защитата на "сините" допусна грешка при подреждането. Йосип Томашевич свали на далечната греда, където Бирсент Карагарен преодоля Николай Михайлов, а на голлинията Георги Минчев реализира отблизо.

Три минути по-късно "сините" отново бяха напред в резултата. Георги Миланов преодоля двама съперници, след което с красив изстрел в горния ляв ъгъл реализира.

Голеадата продължи и малко по-късно домакините отново възстановиха равенството. Йосип Томашевич центрира на близката греда, където Димитър Илиев технично с левия крак реализира.

В 87-ата минута Артур Крачун стреля опасно с глава след центриране в наказателното поле на Левски, но стражът на "сините" реагира навреме и изби в корнер. Секунди преди края на редовното време Локомотив Пловдив можеше да вкара трети гол. След разбъркване в наказателното поле на Левски топката стигна до Петър Витанов, който стреля от границата на пеналта, но изстрелът му срещна левия страничен стълб на вратата на Николай Михайлов.

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Олексий Биков, Артур Крачун, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Лукас Салинас, Венсан Марсел, Димитър Илиев

Резерви: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Айвън Ангелов, Йосип Томашевич, Николай Николаев, Емил Янчев, Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

Левски: Николай Михайлов, Гьоко Зайков, Иван Горанов, Христос Шелис, Георги Миланов, Борислав Цонев, Здравко Димитров, Билал Бари, Радослав Цонев, Андриан Краев, Драган Михайлович

Резерви: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Димитър Костадинов, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Мартин Петков, Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Начало: 21:00 часа

Главен съдия: Никола Попов - гр. София