Печат на тази страница

Локомотив Пд с първа победа в шампионата (репортаж)

17 Сеп 2021 16:00

Локомотив Пловдив отлепи от дъното на efbet Лига след първата си победа от началото на шампионата след успех с 2:0 като гост на Царско село. Двата отбора поделиха по едно полувреме на комплекса ''Царско село'' в покрайнините на София, като точни за успеха на ''смърфовете'' бяха Лукас Салинас в 69-ата минута и Димитър Илиев от дузпа в третата минута на продължението.

Двубоят на комплекс "Царско село" започна спокойно, като първото по-сериозно положение дойде в 5-ата минута, когато Милчо Ангелов бе изведен с дълго подаване в наказателното поле. При овладяването на топката, обаче, нападателят фаулира защитник на "смърфовете".

Постепенно гостите изравниха играта и погледнаха по-смело към половината на "царете", но нападения на Димитър Илиев и Лукас Салинас бяха предотвратени от защитата на Царско село. В 12-ата минута Царско село имаше претенции за дузпа след удар на Бирсент Карагарен в лицето на Венцислав Василев, но главният съдия Вoлен Чинков бе категоричен, че няма нарушение.

В 22-ата минута Луи Нганиони центрира добре отляво в наказателното поле, но Гаетан Миси Мезу остана под топката. Нападателят имаше добро положение и малко по-късно, когато ударът му с глава мина встрани от вратата на Лукас Рейдер.

В 34-ата минута Сашо Александров центрира остро в наказателното поле, където Милчо Ангелов с плонж нанесе изстрел с глава, но той се оказа много неточен и вратрят на гостите не трябваше да се намесва.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които имаха шанс да поведат в резултата след пряк свободен удар, но без успех. В 52-ата минута след подаване от дълбочина топката стигна до Лукас Салинас. Той подаде към връхлитащия към наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" финтира добре защитник на "царете" и стреля, но Янко Георгиев спаси удара му по земя.

Малко след изтичането на час игра Миси Мезу се озова на добра позиция по дясното крило. Той бе покрит от двама футболисти на гостите и върна към Сашо Александров, но центрирането на десния бек бе много разочароващо.

В 63-ата минута Лукас Рейдър се намеси решително, след като Петър Атанасов го затрудни максимално след красив изстрел от дистанция.

Шест минути по-късно Локомотив Пловдив откри резултата. Лукас Салинас получи в наказателното поле и с хладнокръвен изстрел в средата на вратата реализира.

След гола ''черно-белите'' направиха две много добри положения, при втортото от които Парвиз Умарбаев стреля много опасно от малък ъгъл от пряк свободен удар, но Георгиев изби. Десет минути преди края на мача Милчо Ангелов влезе в наказателното поле, но бе затворен. Нападателят върна към връхлитащия Петър Атанасов, но неговият удар от около 15 метра мина над вратата на Редер.

Устремът на Царско село бе спрян в 82-ата минута, когато отборът на Антони Здравков остана с 10 човека след втори жълт картон на Попадийн.

Дълбоко в добавеното време на двубоя пловдивчани получиха дузпа, след като Сашо Александров фаулира Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" застана зад топката и донесе успеха на тима си с точно изпълнение в десния ъгъл.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 9. Милчо Ангелов, 20. Петър Атанасов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Меси Мезу, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 88. Никола Колев, 93. Васил Шопов

ЛОКО ПД: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович, 25. Артур Крачун, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас, 11. Конър Руан, 9. Бирсент Карагарен, 61. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Начало: 16:00

Главен съдия: Волен Чинков

Стадион: Царско село - гр. София