Локомотив се справи с Марица в контрола

22 Ян 2022 15:55

Локомотив (Пловдив) успя да победи Марица с 3:1 в приятелски мач на стадиона в парк ''Лаута''.

Марица поведе в началото на второто полувреме. Центриране отляво намери Айкут Янъков, който насочи топката с глава във вратата на Локомотив за 0:1.

''Смърфовете'' изравниха в 75-ата минута. Грешка в защитата на Марица и Георги Минчев нахлу в наказателното поле, където бе съборен и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Минчев и изравни с хладнокръвен удар.

Четири минути по-късно ''черно-белите'' стигнаха до пълен обрат. Самсон Комолафе бе изведен сам срещу вратаря и чукна кълбото покрай стража за 2:1.

В последните секунди на срещата падна третото попадение за Локомотив. При едно разбъркване в наказателното поле Гомис отправи удар и успя да прониже за трети път вратата на Марица, с което оформи крайния резултат - 3:1.