Локомотив се справи с ЦСКА-София в Пловдив (снимки и видео)

08 Апр 2022 18:13

Отборът на Локомотив Пловдив победи ЦСКА-София с 2:0 в двубой от efbet Лига. Головете за ''черно-белите'' отбелязаха Райън Бидунга и Бирсент Карагарен. Пловдивчани спряха негативната тенденция, в която се намираха и победиха столичани под ръководството на временния треньор Христо Колев.

В 3-ата минута Георги Йомов отправи удар, който се спря от външната страна на мрежата.

В 16-ата минута пловдивчани откриха резултата. Парвиз Умарбаев центрира от фал в наказателното поле на гостите. Там Райън Бидунга бе оставен непокрит, засече топката с глава и я прати в мрежата на Густаво Бусато.

В 21-ата минута Петър Витанов намери Димитър Илиев, който бе оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА-София. Капитанът на Локомотив отправи много силен удар, но Бусато се намеси и боксира.

Георги Йомов центрира в наказателното поле на пловдивчани в 29-ата минута. Тогава Жорди Кайседо стреля, но неточно в аут.

В 37-ата минута Томашевич проби по левия фланг и пусна остро подаване, но Мено Кох успя да изчисти топката преди тя да стигне до футболист на Локомотив.

Локомотив Пловдив потвърди надмощието си в мача в 52-ата минута, когато "черно-белите" вкара втори гол във вратата на ЦСКА-София. Димитър Илиев подаде към Бирсент Карагарен, който преодоля Мено Кох, след което от малък ъгъл вкара много красив гол, пращайки топката под напречната греда във вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА-София създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на Локомотив Пловдив през второто полувреме в 55-ата минута, когато се стигна до първия точен удар в очертанията на вратата на Илко Пиргов. Жорди Кайседо комбинира с Федерико Варела, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Илко Пиргов.

В 69-ата минута гостите допуснаха сериозна грешка в защита. Томас Лам не успя да изчисти една топката и тя остана на пътя на Марсел, който се забави и позволи на Вион да му отнеме топката.

В 78-ата минута Илиев засече с глава центриране от корнер, но ударът не затрудни Бусато, тъй като отиде в аут.

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Александър Василев, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел, Димитър Илиев

Резерви: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Христо Иванов, Лукас Салинас, Ивайло Димитров, Иван Сулев, Емил Янчев

Треньор: Христо Колев

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Томас Лам, Брадли Мазику, Тибо Вион, Федерико Варела, Амос Юга, Йоан Баи, Георги Йомов, Жорди Кайседо

Резерви: Димитър Евтимов, Асен Дончев, Бисмарк Чарлс, Греъм Кери, Маурисио Гарсес, Яник-Сони Вилдсхут, Росен Божинов

Треньор: Анатоли Нанков

Начало: 19:30 часа

Стадион: Локомотив - гр. Пловдив