ЦСКА 1948 надви Локомотив, Наумов спаси две дузпи (репортаж)

29 Апр 2022 18:42

Отборът на Локомотив Пловдив загуби гостуването си на ЦСКА 1948 с 1:0. Двата тима премериха сили в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, като те се борят за седмата позиция в класирането, която дава право на участие в баража за Лигата на конференциите. Единственият гол в срещата отбеляза Ивайло Чочев, но големият герой бе Даниел Наумов, който спаси две дузпи на ''черно-белите''.

Двата отбора вече са с равен актив от 36 точки, но ЦСКА 1948 е пред ''смърфовете'' заради по-добрите показатели в преките мачове. Берое заема седмата позиция с 37 пункта.

Срещата започна равностойно. Първият удар дойде след статично положение. Алекс Колев стреля с глава, но без проблеми за Илко Пиргов.

Първият изстрел по посока на вратата на домакините дойде чак в 32-ата минута, когато Александър Василев опита да затрудни Даниел Наумов с удар от доста далеч, но шутът му бе неточен. В 33-ата минута Милош Петрович прати топката високо над вратата с удар от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Локомотив Кристиан Гомис подари топката на Георги Русев, който стреля към опразнената от Пиргов врата, но Бидунга изчисти малко пред голлинията в ъглов удар. След изпълнението му "червените" поведоха, след като Ивайло Чочев изпревари Бидунга и засече с глава центриране на Георги Русев, като не остави шансове на Даниел Наумов.

В 49-ата минута Наумов парира с една ръка удар на Александър Василев.

В 67-ата минута Локомотив Пловдив получи дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, Даниел Наумов спаси, Бидунга добави на празна врата и реализира, но бе навлязъл в наказателното поле преди изпълнението и голът не бе зачетен. "Смърфовете" пропуснаха и втори 11-метров наказателен удар в 75-ата минута, който получиха за нарушение на Марио Топузов срещу Петър Витанов. Зад топката застана Бирсент Карагарен, но стреля слабо и Наумов улови.

В 81-ата минута Илко Пиргов отрази коварен удар на Денислав Александров. Две минути преди края на редовното време Кристиан Гомис стреля в аут от близка дистанция.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ангел Лясков, Симеон Петров, Реян Даскалов, Александър Александров, Ивайло Чочев, Емил Мартинов, Галин Иванов, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев

Резерви: Иван Караджов, Ангел Бастунов, Денислав Александров, Ивайло Климентов, Лазар Марин, Венцислав Василев, Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Милош Петрович, Александър Василев, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев

Резерви: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Христо Иванов, Венсан Марсел, Ивайло Димитров, Преслав Боруков, Тодор Павлов

Треньор: Александър Томаш

Начало: 20:00 часа

Стадион: Витоша - гр. Бистрица