Локомотив II сломи Сливен като гост

14 Авг 2022 22:12

Отборът на Локомотив II (Пловдив) записа победа във втория кръг на Югоизточната Трета лига. “Черно-белите” се наложиха като гости над Сливен с 1:0 в нервен мач на стадион “Хаджи Димитър”, който завърши с няколко червени картона.

През първата част “черно-белите” и “оранжевите” играха при непрестанен дъжд и положения пред двете врати липсваха.

През второто полувреме Локомотив II заигра на по-високи обороти и създаде няколко опасности пред вратата на “войводите”. Даниел Маджаров, Тодор Павлов и Сами Мехмедов бяха много близо до това да открият. Добрата игра на възпитаниците на Христо Телкийски даде резултат в 70-ата минута. Далечен изстрел на Теодор Фърков попадна право в целта и изведе “черно-белите” напред в резултата. Последваха няколко пресилени съдийски решения – първо Даниел Маджаров получи директен червен картон, а малко по-късно и Иван Арамазов бе изгонен. Това принуди локомотивци да се бранят в последните минути и да пазят резултата. “Черно-белите” се справиха и не позволиха на Сливен да стигне до попадение.

Секунди след края се стигна до меле между двата отбора, като играч на домакините получи червен картон.