Пилотът на МакЛарън Ландо Норис спечели първия старт във Формула 1 за 2025 година. Британецът триумфира на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн.
„Трудно състезание. Особено с Макс зад мен. Натисках, особено в последните две обиколки. Беше стресиращо, няма да лъжа, но е невероятно да започнем годината така. Беше трудно състезание, защото излетяхме, минахме през чакъла, получихме поражения, условията бяха сложни, но и забавни, непредвидими. Този път обаче се справихме и сме на върха.
„Миналата година допуснахме доста грешки, така че си взехме поуките от тях. Загубихме на „Силвърстоун“ и в Канада в подобни ситуации. Това е само първият от 24 кръга. Трябваше да се справям с напрежението от Оскар и Макс, затова натисках през цялото време'', сподели той.