Лъвовете биха Словения с 2:1 с два гола Краев

07 Сеп 2018 00:10

Националният отбор на България стартира отлично участието си в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. "Трикольорите" надвиха с 2:1 Словения в първия си мач от група 3 на зона "C", а в герой за "лъвовете се превърна Божидар Краев, който вкара и двата гола. Родният талант отбеляза първите си голове за тима в 3-ата и 59-ата минута, докато Миха Зайц беше точен за домакините в 38-ата минута.

Селекцията на Петър Хубчев направи страхотен подарък на родните фенове по случай 133-годишнината от Съединението на България.

Двубоят започна ударно за България. След 130 секунди игра, "лъвовете" поведоха с прекрасен гол на Божидар Краев. Футболистът на Мидтиланд изстреля истински снаряд далеч извън наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл за 0:1.

В 8-ата минута България можеше да идвои аванса си. Ивелин Попов нахлу в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и вратарят на домакините улови без никакви проблеми.

В 40-ата минута Словения изравни. След центриране отдясно на Скубиц, Зайц с глава насочи неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 1:1.

Втората част започна с натиск на домакините, които можеха да направят обрат в самото начало. Зайц стреля от фаул, от границата на наказателното поле, но прати топката високо над вратата.

В 53-ата минута само блестяща намеса на родния страж предотврати втори гол във вратата му.

В 59-ата минута България нанесе втори удар по своя съперник, като за втори път точен бе Божидар Краев. Той се възползва от хубав пас на Ивелин Попов и грешка на Белец, след което на празна врата не сгреши за 1:2.

Четвърт час преди края Матавш засече с глава центриране в наказателното поле, но Пламен Илиев за втори път в мача показа страхотен рефлекс и изби в корнер. Малко след това пък родният страж излезе извън наказателното поле, за да пресече към Матавш, който излизаше сам срещу него.

До края на мача Словения упражни натиск, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Така, България успя да се поздрави с победа навръх един от най-светлите национални празници - Съединението на Княжество България с Източна Румелия.