Дежа вю: Черно море изхвърли Левски от Купата

31 Окт 2018 20:14
Дежа вю: Черно море изхвърли Левски от Купата lap.bg

Невероятна драма прати Черно море на четвъртфинал за Купата на България и изхвърли Левски от турнира. "Моряците" за пореден път разплакаха "сините", след като победиха със 7:6 след изпълнение на 12 дузпи. Преди това редовното време завърши 2:2, като домакините стигнаха до равенството в 91-ата минута чрез гол на резервата Георги Божилов. Жерсон Кабрал (9) и Кали Тиам (78) два пъти даваха аванс на 26-кратните шампиони, а Атанас Зехиров в 12-ата минута беше вкарал за 1:1.

Драматичният развой тепърва престоеше, тъй като при дузпите Левски вкара първите си четири дузпи, а Божилов пропусна втората за "моряците". Но влезлият резерва в 119-ата минута Филипе Нашименто, трябваше да вкара, за да класира столичани напред. Португалецът се подхлъзна преди изпълнението и прати топката високо над вратата.

Това шокира всички в Левски, които секунди по-късно вече губеха, тъй като Пламен Димов беше точен за 7:6. Другият португалец на "Герена" Нуно Рейш стреля в горната греда, а топката тупна пред голлинията и изхвърли рекордьора по трофеи от турнира.

Черно море се превръща във все по-голям кошмар на Левски. "Моряците" за трети пореден път поставят на колене тима от "Герена" през последните четири сезона, като и три пъти това се случва след продължение. През 2015 година в супердрама Черно море спечели финала на "Лазур" в Бургас след обрат и голове в 92-ата и 119-ата минути. Преди две години варненци удариха с 3:2 левскарите насред техния дом, като поведоха с 2:0, "сините" изравниха, но после отстъпиха с гол на Александър Цветков в 101-ата минута на продълженията.

Освен това за четвърти пореден път Левски губи на "Тича" осминафинал в турнира. През 2006 година с 2:3 след продължения. През 2009 година с 1:4, през 2012 година с 0:1 (но без да отпадне, тъй като имаше предимство от 4:0 в първата среща) и през 2018 година след дузпи. Интересното е, че в последните седем мача между двата клуба в турнира за Купата на България, Левски остана само с една победа - 4:0 през 2012 година, когато треньор на отбора беше Илиан Илиев, който този път подчини бившия си клуб и зарадва феновете във Варна.