Купата ще си има нов носител! Славия беше близо до сензацията, но отпадна от Лудогорец

31 Окт 2018 21:44

Купата на България ще си има нов носител, след като носителя на трофея Славия отпадна на осминафиналите. Белите бяха много близо до сензация да отстранят шампиона Лудогорец като гост, но след дузпи Лудогорец продължава напред.

Галин Иванов откри в 14-та минута, а Якуб Шверчок в 35-та изравни.

Осново Шверчок в 74-та минута направи пълен обрат, но само три по-късно Галин Иванов изравни.

Така завърши и редовното време, а продълженията нямаше голове и се стигна до дузпи.

В тях Лукас Саша изпусна за Лудогорец и Славия имаше предимство до четвъртата дузпа, но Милен Гамаков също пропусна.

При петите дузпи Георги Йомов, човекът който вкара решителната дузпа срещу Левски и донесе трофея на белите през миналия сезон сега пропусна, а Кешеру не сбърка и прати Лудогорец на четвъртфиналите в турнира след 4:3.