Баскетболните национали загубиха тежко от Франция и останаха с илюзорни шансове за класиране на Световното

03 Дек 2018 21:44

Българският национален отбор по баскетбол загуби с 53:77 като гост от Франция и шансовете за класиране на Световното първенство вече са почти нулеви.

Първата четвърт завърши при 19:16 за французите, а във втората французите спечелиха с 20:13.

След полувремето Франция спечели само с точка - 17:16 третата част, но в четвъртата националите рухнаха и след 21:8 загубиха доста тежко двубоя.

Така България остана четвърти с 14 точки, а Русия е третото място, което дава класиране за Мондиала с 16.

Най-резултатен за България стана Христо Захариев с 13 точки, а Якуба Оатара със 17 стана най-резултатен за Франция.

Нашите трябва да бият Русия на 21 февруари в Ботевград и трябва да се надявам руснаците да загубят последния си мач, който е домакинство на Финландия, който вече не се бори за нищо и в същото време националите да бият и Босна като гост в последната си среща от квалификациите.