Севиля се мъчи със слабаци, но продължава напред за Купата

06 Дек 2018 08:51

Отборът на Севиля се промъкна между капките в 1/16-финалите за „Копа дел Рей“, надигравайки с минималното 1:0 непретенциозния тим на Вилановензе. Единственото попадение в срещата реализира голмайстора на тима и представящ се блестящо до момента през сезона Андре Силва, който играе под наем в Севиля от отбора на Милан.

Португалецът бе точен от точката за дузпа в 49-ата минута. Първата среща между двата тима завърши при нулево равенство и с общ резултат 1:0 Севиля продължава в следващата фаза на турнира. Въпреки минималната победа отборът на Севиля имаше пълното надмощие на терена и владееше по-продължително топката. След няколко добри възможности за гол до такъв се стигна в 49-ата минута. Негов реализатор бе Андре Силва, който изпълни безупречно 11-метров наказателен удар.

Така с общ резултат 1:0 от двата мача Севиля продължава напред и очаква следващия си противник за Купата на Краля./sportal.bg