ВАР помогна на Ювентус, Роналдо отново измъкна бианконерите

29 Дек 2018 15:29

Ювентус записа много трудна победа в Серия А при домакинството си на коравия тим на Сампдория.

Още във втората минута Ювентус откри със страхотен гол на Роналдо от границата на пеналта.

В 33-та минута Емре Джан игра с ръка след изпълнение на корнер и след ВАР Сампдория получи дузпа, която Фабио Куариарела изравни.

По идентичен начин Ювентус получи дузпа, след като играч на Сампдория игра с ръка в наказателното поле след изпълнение на корнер. Дузпата беше дадена, но реферът отново се консултира с ВАР. Роналдо превърна дузпата в гол в 65-та минута.

Драмата дойде в шестте минути добавено време, Сапонара вкара изравнителен гол за 2:2, който беше първоначално признат. Реферът обаче получи информация, че може да има засада при гола и се консултира с ВАР. Той отмени попадението, защото при паса Сапонара е бил в засада.

С успеха Ювентус ще зимува на върха с 53 точки, а Наполи остана втори с 41, преди мача си по-късно днес.