Отбор от трета дивизия елиминира тим от Висшата лига за ФА Къп

05 Ян 2019 19:24

Тимът от Лига 1 Джилингам поднесе най-голямата изненада до този момент от третия кръг на ФА Къп. Третодивизионния тим отстрани елитния Кардиф, след като го победи с 1:0 като домакин. Гостите от Уелс бяха значително по-активният тим през целия мач, но така и не намериха пътя към попадението. Домакините от своя страна се възползваха по отличен начин от едно от малкото си положения за гол и стигнаха до престижната победа.

Голът падна в 81-ата минута, когато след един пробив отляво на Брадли Гармстън топката стигна до Елиът Лист, който от чиста позиция прониза вратаря Алекс Смитийс. Последва тотален натиск на Кардиф, но дори и седемте минути продължение на срещата не помогнаха за промяна в крайния резултат.

Така Кардиф става вторият елитен отбор, който отпада от надпреварата на този етап. Преди това от турнира изхвърча и Борнемут. “Черешките” обаче бяха отстранени от друг тим от Висшата лига - Брайтън./sportal.bg