Голяма бомба падна във ФА Къп, Лестър е аут

06 Ян 2019 23:02

Нюпорт Каунти поднесе сериозна изненада, след като елиминира елитния Лестър от турнира ФА Къп. Клубът от Висшата лига отпадна в третия кръг на надпреварата, отстъпвайки в гостуването си на Нюпорт с 1:2.

Домакините от Нюпорт Каунти поведоха рано в резултата. Още в 10-ата минута добра акция по десния фланг завърши с центриране на Роби Уилмот, което намери Джеймили Мат в наказателното поле, а там нападателят успя да надскочи защитата на Лестър и да отбележи за 1:0. В 82-ата минута Рашид Гезал изравни резултата с прекрасен гол от границата на наказателното поле.

Полузащитникът намери топката с много добър прав удар, който попадна в горния десен ъгъл на вратата зад Джо Дей. И когато изглеждаше, че двубоят ще завърши наравно, футболистите на Нюпорт вкараха втори гол. В 85-ата минута домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе превърнат в гол от Падрейг Амонд. Така тимът на Нюпорт елиминира елитния Лестър от турнира ФА Къп в третия кръг на надпреварата.