Милоу изхвърли елитния Евертън от ФА Къп в драма

26 Ян 2019 21:55

Милуол, който заема пето място във временното класиране на Чемпиъншип, изхвърли елитния Евертън от турнира за Купата на Англия, след като победи с 3:2 "карамелите" на "Дъ Ден"в 1/16-финален сблъсък от надпреварата. Гостите на два пъти повеждаха, но "лъвовете" бързо изравняваха. Вторият гол на Милуол обаче трябваше да бъде отменен, тъй като Джейк Купър вкара с ръка топката във вратата на Пикфорд. В четвъртата минута на добавеното време Мъри Уолъс донесе победата на домакините.

Ейдън О'Брайън, Райън Тънинклиф и Шейн Фъргюсън бяха титуляри за Милуол. Джери Мина и Доминик Калвърт-Люин започнаха за Евертън.

Първите два гола паднаха в самия край на първата част. В 43-тата минута "карамелите" поведоха след удар на Ричарлисон и много слаба намеса на вратаря на Милуол Арчър, който позволи на топката да мине под плонжа му. Домакините обаче отговориха много бързо и във втората минута на добавеното време "лъвовете" изравниха. Лондончани изпълниха фаул, Купър отклони с глава, а Лий Гегъри, също с глава, прехвърли Пикфорд за 1:1.

Двете попадения бяха и единствените два точни удара през първата част.

В 72-рата минута Сигурдсон изведе много добре Дженк Тосун в наказателното поле. Турчинът стреля добре в далечния ъгъл - 2:1.

Милуол обаче отново отговори много бързо. Три минути след това Джейк Купър изравни резултата при много спорни обстоятелства. Пикфорд изби удар на Фъргсюсън, след което топката срещна ръката на Купър и влезе във вратата. На този двубой нямаше ВАР и реферът се допита до страничния съдия и в крайна сметка зачете попадението.

В четвъртата минута на добавеното време Уилямс изпълни фаул, след който изсипа топката в наказателното поле, където Хътчинсън свали с глава. Получи се рикошет и кълбото стигна до Уолъс, който отблизо преодоля Пикфорд за крайното 3:2./sportal.bg