Стивън Петков не успя да помогне на Фейрензе при загуба от Витория Гимараеш

29 Ян 2019 08:11

Отборът на Фейрензе допусна домакинска загуба с 1:2 от Витория Гимараеш в среща от 19-ия кръг на португалската Примейра лига. Българският нападател на домакините Стивън Петков изигра пълни 90 минути, но не успя да помогне на своя тим, който записа 8-и пореден мач без победа.

Витория поведе още в 5-ата минута с гол на Тозе, който се възползва от грешка в защитата и с диагонален удар прати топката във вратата.

Фейрензе изравни в 45-ата минута, когато Стърджан центрира от фаул и Сампайо с глава вкара за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в ответната атака Витория отново излезе напред в резултата с много красив гол на Тозе, който от движение засече подаване на Рафа и прехвърли вратаря за 1:2.

Този резултат се запази до края на мача и гостите си тръгнаха с трите точки. Така Витория излезе на 5-ото място с 31 точки. Фейрензе пък се намира в опасната зона на 17-ата позиция с 14 точки в актива си.