Нефтохимик удари Олимпиакос на Тошко Алексиев и се доближи до полуфинал в Купата на ЦЕВ

30 Ян 2019 20:54

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (България) направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от треньора Николай Желязков тим удари у дома гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея), където играе бившият капитан на България Тодор Алексиев, с 3:1 (18:25, 29:27, 25:22, 25:21) в първия мач от 1/4-финалите помежду им, игран тази вечер в пълната с близо 1500 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Срещата-реванш между двата тима е след две седмици, на 14 февруари (сряда) от 17,00 часа българско време в легендарната зала "Мелина Меркури". Шампионите на България се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред към полуфиналите за Купата на CEV и да постигнат най-големия си успех на европейската сцена. От друга страна "червено-белите" от Пирея ще гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Победителят от този 1/4-финал ще спори на полуфиналите срещу победителя от двойката между швейцарския Линдарен Волей (Амрисвил) и италианския гранд Тренто.

Над всички за Нефтохимик бе Николай Учиков със страхотните 23 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Капитанът Георги Петров (4 блока, 39% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) и словенецът Ален Джорджевич (2 блока, 55% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за успеха.

От друга страна Тодор Алексиев се представи много силно за Олимпиакос и стана втори по резултатност с 16 точки (2 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане). Канадският диагонал и национал Гавин Шмит реализира 18 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа./sportal.bg