Бенфика взе преднина срещу Спортинг в първия полуфинал за Купата

07 Фев 2019 10:01

Бенфика победи с 2:1 големия враг Спортинг (Лисабон) в първия сблъсък между двата тима от 1/2-финала в турнира за Купата на Португалия. Домакините на “Луш” стигнаха до успеха, но пък голът на чужд терен дава надежда на “Лъвовете” за обрат в реванша.

Бенфика поведе в 16-ата минута след бърза контраатака, която бе завършена с удар на Габриел, който прати топката в близкия ъгъл за 1:0.

В 64-ата минута “Орлите” удвоиха преднината си. Тогава Харис Сеферович центрира по земя успоредно на голлинията, топката стигна до Жоао Феликс, котйо стреля и Тиаго Илори отклони топката в собствената си врата за 2:0.

В 82-ата минута обаче Спортинг стигна до много ценно попадение. Бруно Фернандеш с мощен шут от фаул от около 30 метра заби неспасяемо топката във вратата за 2:1, с което върна надеждите на своя тим./sportal.bg