Интер бие минимално Рапид Виена

14 Фев 2019 22:39

Отборът на Интер направи първата крачка към класиране на 1/8-финалите в Лига Европа. Тази вечер "нерадзурите" победиха с минималното 1:0 Рапид (Виена) при гостуването си в австрийската столица в първия двубой от 1/16-финала. Така възпитаниците на Лучано Спалети ще имат доста добро предимство преди реванша на свой терен. Единственият гол в мача падна в 39-ата минута, а негов автор бе Лаутаро Мартинес, който се разписа от дузпа, която сам изработи.

Първото полувреме премина почти изцяло в половината на Рапид, но реалните голови положения бяха малко. В 15-ата минута Иван Перишич стреля от фаул, но над вратата.

В 38-ата минута обаче Интер си спечели дузпа. Перишич напредна в наказателното поле, но падна доста нескопосано, при последвалата суматоха обаче Мартинес бе спънат на границата на пеналта и съдията посочи бялата точка, а потърпевшият сам изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

В 45-ата минута аржентинецът можеше да удвои аванса на гостите. Тогава при едно центриране от корнер защитник на Рапид подари топката на Мартинес, който обаче от чудесна позиция стреля покрай вратата.

В добавеното време пък домакините успяха да отбележат гол, който обаче не бе признат заради засада.

В 60-ата минута при едно центриране в наказателното поле вратарят на Рапид излезе неразчетено, но Матиас Месино пропусна да отбележи с глава в опразнената врата.

В 65-ата минута пък австрийците пропуснаха най-добрата си възможност в мача. Бериша нахлу отдясно и подаде по земя към Касмюлнер, който засече кълбото отблизо, но Самир Ханданович с блестяща намеса опази вратата си.

В 74-ата минута пък нов шанс се откри пред гостите. Перишич напредна почти до аутлинията и върна към Раджа Наинголан, който обаче шутира покрай вратата.

До края на мача не паднаха повече попадения и Интер измъкна ценната победа. За Рапид пък предстои доста тежка задача да търси успех в Милано, ако иска да продължи напред.