Пьонтек няма спирка, доброто представяне на Милан също

17 Фев 2019 00:28

Милан продължи възхода си с успех над Аталанта с 3:1. "Росонерите" си тръгнаха с трите точки от тежкото гостуване в Бергамо, а за пореден път в герой за "Дявола" се превърна Кшищоф Понтек. Бергамаските поведоха с гол на Ремо Фрюлер в 33-ата минута, а в първата минута на добавеното време Кшищоф Пьонтек вкара много красив гол след центриране на Рикардо Родригес. В 55-ата минута Хакан Чалханоолу разстреля Етрит Бериша с мощен шут извън наказателното поле. Отново Пьонтек бе точен за Милан в 61-ата минута след гол с глава, надскачайки защитник при центриране от ъглов удар.

Това бе четвърти гол за Пьонтек в четири мача от Серия "А" с екипа на "росонерите". За Милан нападателят се разписа на два пъти и в турнира за Купата на Италия. Двата тима водях ожесточена битка за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионска лига, като за момента "росонерите" са тези, които заемат заветната позиция. Днешното поражение бе първо за Аталанта през новата година.

Джан Пиеро Гасперини заложи на най-доброто в схемата 3-5-2. На вратата беше Етрит Бериша, а пред него действаха Рафаел Толой, Хосе Луис Паломино, Ханс Хатебоер, Берат Джимсити, Тимоти Кастане, Йосип Иличич, Мартен де Роон, Ремо Фрюлер, Алехандро Гомес и Дуван Сапата.

Наставникът на "росонерите" Дженаро Гатузо заложи на същите 11, които стартираха при победата с 3:0 над Каляри преди седмица. Джанлуиджи Донарума на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес в защита. Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко и Лукас Пакета бяха в халфовете, докато Сусо, Хакан Чалханоглу и Кшищоф Пьонтек в атака.

В 4-ата минута Берат Джимсити надскочи Алесио Романьоли при центриране от ъглов удар, но ударът му с глава премина над напречната греда. В 13-ата минута Франк Кесие бе на точното място при центриране на Сусо от десния фланг, но ударът му мина на сантиметри от левия страничен стълб. В следващите минути събитията на терена бяха доста равностойни и двата тима достигаха доста трудно до положение пред противниковата врата.

В 33-ата минута Ремо Фрюлер изведе Аталанта напред в резултата. Йосип Иличич се подигра с Рикардо Родригес на аутлинията, след което пусна пас в наказателното поле, а там Фройлер стреля силно, при което Донарума успя единствено да избие топката в собствената си врата.

В първата минута на добавеното време Кшищоф Пьонтек заличи пасива на Милан с прекрасен гол. Полякът се придвижи по страхотен начин в наказателното поле и засече с центриране на Рикардо Родригес, пращайки топката с левия си крак в обратния ъгъл на вратата на Аталанта. В 55-ата минута Хакан Чалханоолу изведе Милан напред в резултата с мощен шут извън наказателното поле, който остави безпомощен стража Етрит Бериша. С попадението турският национал сложи край на дългата голова суша, която го бе налегнала от месец май 2017 година.

В 61-ата минута Кшищоф Пьонтек вкара втория си гол в срещата. Полската голова машина показа хищническия си нюх при центриране от ъглов удар, при което надскочи бранител на бергамаските. До края на първата част Милан бе по-добрият тим на терена и заслужено спечели ценни три точки в борбата за Топ 4. В следващия кръг Милан приема Емполи, а Аталанта ще гостува на Торино./sportal.bg