Уулвърхамптън се класира на 1/4-финал за първи път от 16 години

17 Фев 2019 17:21

Уулвърхамптън е петият тим, който се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като "вълците" победиха с 1:0 Бристол Сити като гост и стигнаха да тази фаза на надпреварата за първи път от 16 години.

Гостите доминираха през първата част и заслужено взеха аванс до почивката. В 28-ата минута Иван Кавалейро откри резултата, след като получи на поднос топката от Дохърти. Португалецът стреля по земя от 11-12 метра, а Франк Филдинг не успя да се намеси добре.

През второто полувреме Бристол Сити доминираше, но "вълците" устояха на натиска. В последния 1/4 час Моутиньо и Гибс-Уайт дори пропуснаха да реализират втори гол за Уулвс.

В добавеното време се създаде истински хаос в наказателното поле на гостите. Първо Калас стреля опасно с глава, но Саис изчисти пред голлинията. Малко след това дори стража на Бристол, който се бе включил в атака за корнера пред вратата на Ръди, получи шанс да стреля, но неговият колега спаси.