Робиньо води Истанбул Башакшехир към титлата

10 Мар 2019 07:56

Лидерът в турската Сюпер лиг Истанбул Башакшехир направи още една крачка към жадуваната първа в историята на клуба титла. В дербито срещу Фернебахче Робиньо и компания спечелиха с 2:1, а бразилската звезда беше в основата на успеха.

Бившият ас на Реал Мадрид и Милан откри резултата в 19-ата минута с много майсторско изпълнение. След центриране отляво вратарят на "фенерите" Волкан Демирел увисна, а Робиньо зае най-добра позиция и с атрактивен удар опъна мрежата.

През второто полувреме Фенербахче заигра по-офанзивно и изравни в 73-ата минута с попадение на Роберто Солдадо, но десет минути по-късно Стефано Наполеони донесе така важната победа на Истанбул Башакшехир.

Отборът на Абдула Авджъ има 57 точки, а вторият Галатасарай е с 57 и мач по-малко. На трето място е Бешикташ (41), следван от Трабзонспор (40). Фенербахче е на незавидното 14-о място с 28 точки.