Атлетик Билбао би Атлетико Мадрид на Сан Мамес

16 Мар 2019 22:12

Атлетико (Мадрид) понесе нов шамар тази седмица, този път в Ла Лига. "Дюшекчиите" загубиха с 0:2 гостуването си на Атлетик (Билбао) в мач от 28-ия кръг на първенството.

Попаденията за баските паднаха в края на мача и бяха дело на Иняки Уилямс (73) и Кенан Кодро (85).

Атлетико изигра нов слаб мач и на практика се сбогува с шансовете си за титлата.

Първото полувреме на "Сан Мамес" бе равностойно. В 35-ата минута Ян Облак демонстрира високата си класа, спасявайки удар на Ибай Гомес.

През второто полувреме двата отбора продължиха борбата и публиката рядко виждаше опасности пред една от двете врати. Така се стигна до 75-ата минута, когато Атлетик поведе. Хосе Хименес сбърка при изнасянето на топката, която стигна до Иниго Кордоба. Той стреля по диагонала, а Уилямс успя да засече кълбото за 1:0.

В 85-ата Ибай Гомес изведе резервата Кенан Кодро, той стреля, топката рикошира в крака на Хименес и излъга Облак за 2:0.