Арда се издъни, страхотен гол за Локомотив Горна Оряховица /видео/

18 Мар 2019 22:31

Арда (Кърджали) загуби с 0:2 при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица). Резултатът откри Иван Колев след разбъркване в 35-ата минута, а Тони Иванов покачи на 2:0 в 43-ата и се направи за CR7, докато празнуваше гола си. Това е първа загуба за "сините" под ръководството на Стамен Белчев, които отстъпиха третото място на ЦСКА 1948. Дори при равенство днес на стадиона край захарните заводи отборът от Кърджали щеше да запази третата позиция във Втора лига, но загубата го свали под "червените".

Първото полувреме предложи добър футбол във втората си част. В първия половин час от мача инициативата бе у гостите от Кърджали, които обаче се ограничиха до няколко опасни разбърквания пред вратата на Локомотив и неточен удар с глава на Венцислав Христов.

В 35-ата минута Иван Колев зарадваха трибуните на стадиона в Горна Оряховица. Стрелецът на домакините завърши отблизо продължителна атака на своите, донесла голямо меле пред рамката на Иван Караджов.

Отборът на Стамен Белчев не успя да "отговори" на получения удар, а за капак получи и втори такъв. В 43-ата минута Тони Иванов показа майсторство с външен удар с десния крак. Острието на "железничарите" порази далечния ъгъл на вратата, а докато изразяваше радостта си от гола, копира мегазвездата на Ювентус Кристиано Роналдо с характерния за него подскок.

До края на първото полувреме не се случи нищо друго интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при 2:0 за Локомотив. През вторите 45 минути играта позагуби от своята динамика, като логично Арда търсеше да намали резултата, а "железничарите" поглеждаха към мрежата на Караджов с нелоши контри. В 82-ата минута гостите бяха близо до попадение, след опасно центриране на Ивайло Найденов отдясно, което за малко не доведе до автогол във вратата на Локо. Така домакините записаха емоционална победа, а поуките остават за Арда./sportal.bg