България - Черна гора 0:1

22 Мар 2019 20:00

Националният отбор на България и Черна гора играят при резултат 0:1 в първата среща от квалификационната кампания за Евро 2020. Стефан Мугоша беше точен в 50-ата минута.Около 7 000 фенове подкрепят "лъвовете" на стадион "Васил Левски".

Първият опасен удар беше в 7-ата минута, когато Неделев стреля, но последва рикошет в защитник на черногорците, след което Петкович се хвърли в краката на Делев и изби. Хубава атака на домакините завърши с нов удар на Неделев в 15-ата минута, но този път защитник прати топката в корнер.

Последваха две възможности за българите. Първо бранител изчисти пред голлинията удар с глава на Божиков, който първо пък беше отклонен от друг защитник на гостите. а след това Петкович изби със сетни усилия центриране от фаул на Неделев, което коварно отиваше към вратата му. Делев от добра позиция прати топката далеч от целта в 42-ата минута.