България оцеля в Прищина срещу Косово

25 Мар 2019 23:40

България завърши 1:1 срещу Косово във втория си мач от квалификациите. Васил Божиков откри в 39-та минута, а Арбер Зенели в 61-та изравни.

Още във втората минута Ивелин Попов се озова на изгодна позиция, но предпочита да прехвърля Мурич и вратарят улови удара му.

В 9-та минута Рашица се измъкна преодоля Михайлов и стреля, но Недялков успя малко преди голлинията да избие в корнер.

В 35-та минута Целина отправи опасен удар, който Михайлов успя да избие.

В 39-та минута България успя да открие резултата, след изпълнение на корнер от страна на Тодор Неделев Васил Божиков засече центрирането с глава и реализира за 0:1.

В 44-та минута последва ново спасяване на Михайлов след удар на Рашица.

В добавеното време на първата част Войвода стреля с глава, но Михайлов уверено спаси.

В 55-та минута Мурики удари греда, а при добавката негов съотборник не успя да вкара и се стигна до корнер, след който не се случи нищо интересно.

В 61-та минута с хубав удар извън наказателното поле Арбер Зенели изравни резултата - 1:1.

В първата минута от добавеното време Зегрова стреля, но Михайлов успя да спаси.

България имаше шанс в последните секунди, но опасно центриране на Неделев от фаул беше избито от бранител на домакините.

Така след първите два кръга от квалификациите България е с две точки на второто място в класирането. Англия е лидер с 6 точки.

Косово: Арианет Мурич, Мергим Войвода, Амир Рахмани, Фидан Алити, Берсант Целина (Бесар Халими 59 мин.), Херолинд Шала (Едон Зегрова 60 мин.), Хекуран Крезиу, Милот Рашица, Бенямин Кололи (Леарт Пакарада 79 мин.), Арбер Зенели, Ведат Мурики

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Симеон Славчев, Георги Костадинов (Валентин Антов 80 мин.), Тодор Неделев, Ивелин Попов, Кристиян Малинов (Мартин Минчев 76 мин.), Спас Делев (Петър Занев 68 мин.)