Ансамбълът завърши участието си на СК в София със сребърен медал

14 Апр 2019 19:34

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши със сребърен медал участието си на Световната купа по художествена гимнастика в София. Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс допуснаха грешка в съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки и с оценка от 24.050 точки (15.900 за трудност) се наредиха втори.

Шампионки в това съчетание с отлична игра станаха украинките, които заслужиха оценка от 24.100 точки. Бронзовото отличие на обръчи и бухалки грабна ансамбълът на Япония с 23.600 точки.

Във финала с пет топки българските момичета допуснаха груба грешка (изпускане на уред) и заеха шестата позиция с 21.050 точки. Те подадоха контестация за оценката си, но тя не беше уважена. Златните медали на пет топки извоюваха грациите на Беларус с 23.600 точки. Среброто заслужиха третите в многобоя Япония с 23.250 точки, а на трето място се нареди ансамбълът на Русия с 23.150 точки.

Италианките, които спечелиха сребърния медал в многобоя, останаха четвърти с 21.750 точки. Първоначалто те получиха 21.250 точки за изпълнението си, но подадоха контестация, която беше уважена. Не пето място са американките с 21.650 точки./sportal.bg