Печат на тази страница

Юношеският национален отбор до 15 години победи Нидерзаксен и във втората си контрола

15 Апр 2019 17:57

Юношеският национален отбор на България (до 15 години) спечели и втората си контролна среща срещу регионалната селекция на Нидердзаксен (Долна Саксония), днес с 3:1. В първата среща българският отбор спечели с 2:1. И днес мачът премина през обрат. Първото полувреме обаче беше много слабо и за двете страни, като две минути преди края на първата част беше отправен единствения удар в очертанията на вратите. Йоан Борносузов си спечели фаул и сам стреля, като кълбото се отби в горната греда, докоснато и от вратаря, за да излезе в корнер.

Във 2-ата минута на второто полувреме много добра контраатака на гостите от Германия завърши с точен удар на Шон Буск. В 55-ата минута българският отбор създане и първата си по-добра атака, когато Никола Илиев намери добре Красимир Тодоров, чийто удар обаче се спря във външната страна на мрежата.

В 63-ата минута резултатът беше изравнен от нападателя на Лудогорец (Рз) Петко Петков, който с глава промуши топката след центриране на Никола Илиев. Само след още две минути Петков вкара за 2:1, макар и малко щастливо. Николай Арахангелов подаде от ъглов удар, топката подскоми по глави и крака поне на 5 играчи и на задна греда Петков я добута във вратата.

Нападателят от Нови Пазар, привлечен в школата на шампионите преди малко повече от година, оформи хеттрика си във 2-ата минута на добавеното време при контраатака. Николай Арахангелов от Левски отне и подаде през центъра, Петков взе топката и тръгна сам срещу вратаря, за да я търколи по диагонала за 3:1.

Oтборът беше воден от регионалните селекционери Стефан Колев и Георги Георгиев, тъй като тимът все още няма избран треньор.

Състав на България: Мартин Иванов, Марсел Йорданов, Валентин Ситнилски, Денис Динев, Никола Църовски, Димитър Иванов, Мартин Тодорски, Георги Атанасов, Марин Петков, Ясен Цеков, Йоан Борносузов (Кирил Великов, Несин Селим, Йоан Лозанов, Никола Илиев, Николай Арахангелов, Николай Златев, Петко Петков, Мартин Гривнев, Теодор Георгиев)