За осми пореден път Ювентус е шампион на Италия!

20 Апр 2019 21:16

Ювентус ликува с титлата в Италия за осми пореден път! В мач от 34-ия кръг "бианконерите" победиха с 2:1 Фиорентина и вече са недостижими на върха.

"Старата госпожа" донякъде намали горчилката от отпадането в Шампионската лига, въпреки че срещата започна кошмарно за домакините. В 6-ата минута Никола Миленкович даде аванс на "виолетовите". В 37-ата минута Алекс Сандро изравни. През втората част Херман Пецейя си отбеляза автогол, с което оформи крайния резултат.

Дербито започна кошмарно за Юве. В шестата минута Никола Миленкович простреля вратата на домакините със силен шут от границата на вратарското поле. Последва добра възможност за Миралас, а в 34-ата минута Киеза нацели гредата.

След 180 секунди Алекс Сандро с плонж при близкия ъгъл след корнер изравни резултата - 1:1.

Две минути преди почивката гредата отново спаси Юве след удар на Киеза.

В началото на второто полувреме аржентинският бранител на Фиорентина Херман Пецейя имаше малшанс да си отбележи автогол, като с това оформи крайния резултат.