Драма и в Германия до последния кръг, Лайпциг препъна Байерн, Дортмунд би

11 Май 2019 22:05

Сериозна драма се задава и в Германия и титлата ще се реши в последния кръг следващата седмица.

Байерн Мюнхен не успя да стане шампион днес, след като направи 0:0 при гостуването си на РБ Лайпциг.

В същото време Борусия Дортмунд се измъчи много с Фортуна Дюселфорд, но спечели с 3:2 Пулишич откри в 41-та минута, а в 47-та минута Оливер Финк изравни. Томас Дилейни в 54-та минута отново изведе напред домакините напред в резултата, а Марио Гьотце вкара трети гол в добавеното време, също в добавеното време Давид Ковнацки оформи крайния резултат.

Така разликата е две точки Байерн е лидер със 75 точки, а Борусия е втори със 73. В последния кръг следващият уикенд Борусия гостува на Борусия Мьонхенгладбах, а Байрен Мюнхен е домакин на Айнтрахт Франкфурт. И Франкфурт и Мьонхенгладбах обаче се борят за място в Шампионската лига.