Гуардиола спечели 26-ия си трофей

13 Май 2019 10:10

Пеп Гуардиола спечели общо 26-ти трофей в своята треньорска кариера. Мениджърът на Манчестър Сити изведе тима до втора поредна титла във Висшата лига по-рано в неделя след победата с 4:1 при гостуването срещу Брайтън.

Испанският специалист има общо четири купи с "небесносините". През настоящия сезон Сити може да спечели "требъл", ако триумфира с купата на Футболната асоциация, където на финала ще се изправи срещу Уотфорд на 18 май. "Гражданите" вече спечелиха шампионската титла в първенството и вдигнаха купата на Лигата.

Пеп Гуардиола има 14 спечелени трофея с Барселона, както и 7 купи с Байерн Мюнхен.

В края на настоящата кампания Манчестър Сити има 14 поредни победи. "Небесносините" спечелиха поне по един път срещу всеки един от противниците си във Висшата лига./sportal.bg