Бразилия победи в контрола домакина на следващото световно

06 Юни 2019 10:55

Националният отбор по футбол на Бразилия записа победа с 2:0 над Катар в контролна среща, играна на националния стадион в столицата Бразилия. Двубоят е част от подготовката и на двата тима, които ще вземат участие в предстоящата Копа Америка. Кариоките решиха всичко още през първата част.

Домакините поведоха в резултата в 16-ата минута. Даниел Алвеш центрира отдясно и Ричарлисон с глава бе точен за 1:0. Лошата новина е, че Неймар се контузи и напусна принудително в 21-ата минута, като почти сигурно ще пропусне Копа Америка. Голямата звезда на бразилците не скри сълзите си.

Вторият гол падна в 24-ата минута, когато Ричарлисон по прекрасен начин изведе Габриел Жезус сам срещу вратаря и той отблизо не сгреши за 2:0.

Бразилците продължиха да доминират и в останалата част от мача, но направиха доста пропуски пред вратата на съперника.

В самия край на мача пък Катар получи дузпа в своя полза след намесата на ВАР, но Буалам Хухи пропусна от бялата точка.

В останалите контроли тази нощ САЩ загуби като домакин от Ямайка с 0:1, Парагвай и Хондурас не излъчиха победител - 1:1, Мексико се наложи над Венецуела с 3:1, а Перу пбеди Коста Рика с 1:0./sportal.bg