Клаудиу Кешеру е герой за Румъния в Осло

08 Юни 2019 07:44

Голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру бе големият герой за Румъния.

Той вкара два гола в Осло, за да донесе равенството 2:2 на родината си срещу Норвегия.

В състава на северната ни съседка бе още един играч на Лудогорец - защитникът Драгош Григор, който бе човекът, асистирал на Кешеру за първи му гол.

Развоят на срещата бе доста драматичен, защото Норвегия поведе с 2:0 през втората част с голове на Елюнуси и Йодегаард.

15 минути преди края обаче Григоре свали топката към намиращия се в засада Тукудеан, но пред него изскочи Кешеру и я прати във вратата. Ако не бе хищническият инстинкт на Кешеру, положението щеше да завърши с вдигнат флаг за засада.

Отново Кешеру, този път в последната 92-а минута, донесе равенството на тима си, след като бе на точното място, за да се възползва от щастлив рикошет.

В другите мачове от групата, фаворитът Испания очаквано спечели като гост на Фарьорските острови с 4:1, а Швеция надви другия аутсайдер Малта с 3:0.