Срам! Косово ни би в София и ни изхвърли от европейското

10 Юни 2019 23:31

България загуби у дома с Косово с 2:3 и намали до минимум шансовете си за класиране на Евро 2020. Играчът на Ботев Кристиан Димитров вкара дебютния си гол за националите за пълен обрат за 2:1, но в последните секунди България допусна гол и загуби.

В 14-та минута Косово откри, Страхил Попов опита да изчисти с пета, но топката попадна при Милош Рашица, който реализира за 0:1.

В 43-та минута България изравни! Ивелин Попов пое топката напредна и с топовен изстрел извън наказателното поле вкара за 1:1.

В 55-та минута играчите на Ботев Тодор Неделев и Кристиан Димитров бяха в основата на пълния обрат за България. Неделев центрира от корнер, а Кристиан Димитров се извиси и с глава вкара дебютния си гол с националната фланелка във втория си мач за България - 2:1.

В 64-та минута косоварите изравниха. Кололи центрира, а Ведат Муричи засече с глава и изравни резултата - 2:2.

Във втората минута от добавеното време Косово направи пълен обрат Рашица центрира в наказателното поле, а Рашани засече с глава за крайното <strong>2:3</strong>.

Така България намали почти до минимум шансовете си за класиране. Националите са на дъното в класирането с две точки, толкова има и четвъртия Черна гора. Трети е Косово с пет, а Чехия е на второто място с 6, колкото има и лидерът Англия.

Следващият мач на националите е на 7 септември на "Уембли" срещу лидера в групата Англия.

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Иван Горанов, Васил Божилов (Кристиан Димитров 46 мин.), Антон Недялков, Тодор Неделев (Георги Илиев 70 мин.), Георги Костадинов, Ивелин Попов, Галин Иванов, Кирил Десподов, Исмаил Иса (Цветелин Чунчуков 79 мин.)

Косово: Ариянет Мурич, Мергим Войвода (Флорент Хадергьонай 62 мин.), Амир Рахмани, Фидан Алити, Бенямин Кололи, Бесар Халими, Идриз Воца (Анел Рашани 62 мин.), Едон Жегрова, Берсант Целина, Милош Рашица, Ведат Муричи