Ивет Горанова донесе трето злато за България от Игрите в Минск

30 Юни 2019 21:08

Ивет Горанова спечели златния медал в карате дисциплината "кумите" до 55 кг. Българката победи Анжелика Терлюга от Украйна с 4:3 точки.

Срещата беше изключително оспорвана. Българката поведе с 1:0, но след това Терлюга успя да нанесе удар в главата с крак, който ѝ донесе три точки. Въпреки това Ивет остана концентрирана и успя да вземе златото, след като от своя страна също нанесе удар в главата на украинката с крак. 2 секунди преди края украинският щаб поиска видеоповторение, но не бяха присъдени точки на тяхната състезателка.

Това е трети златен медал за България от Европейските игри в Минск. Всички титли за страната ни дойдоха от бойните спортове. Мария Оряшкова спечели титлата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса.

България спечели още 7 сребърни и 8 бронзови отличия в Минск.