Кот д’Ивоар и Тунис са последните четвъртфиналисти в КАН

09 Юли 2019 10:58

Кот д’Ивоар стана предпоследният четвъртфиналист в турнира за Купата на Африка. Тази вечер “Слоновете” победиха с минималното 1:0 състава на Мали в 1/8-финалния сблъсък помежду им. Героят за Кот д’Ивоар бе Уилфред Заха, който отбеялза единствения гол в мача.

Първото полувреме беше много по-равностойно, като Мали имаше повече възможности, а най-чистото положение пропиля Абдулай Диаби.

След подновяването на играта Кот д'Ивоар вдигна оборотите и създаде няколко добри възможности. Вратарят на Мали Джигуи Диара направи отлични спасявания.
Победното попадение за Кот д’Ивоар падна в 76-ата минута. Тогава Заха получи дълъг пас в наказателното поле и отблизо успя да чукне топката под плонжа на вратаря.

В третата минута на допълнителното време Мали бе близо до изравнителен гол, но Силвен Гбохуо отрази удар на Адама Траоре.

Така Кот д’Ивоар продължава към 1/4-финала, където му предстои сблъсък срещу Алжир./sportal.bg

В последния осминафинал Тунис победи с 2:1 Гана и така също продължи към четвъртфиналите.