Антъни Иванов с шесто време на полуфинал на Световно

23 Юли 2019 10:35

Антъни Иванов даде заявка за ново влизане в голямата осмица на световно първенство, след като се класира с шесто време за полуфиналите на 200 метра бътерфлай на шампионата на планетата по плувни спортове в Куанджу, Република Корея.

Българинът фиксира 1:56.35 минути в сериите и следобед ще плува за място във финала на коронната си дисциплина.

Миналата година той стана осми на 200 метра бътерфлай на световното първенство в малък басейн в Ханчжоу, Китай.

Най-добро време в сериите записа унгарецът Крищоф Милак, който спря хронометрите на 1:54.19 минути.

Лъчезар Шумков завърши 35-и в сериите на 50 метра бруст с време 28.00 секунди. Полуфиналите се затвориха на 27.33 от японеца Ясухиро Косеки./sportal.bg