Мане е играч номер 1 на финала за Суперкупата на Европа

15 Авг 2019 13:16

Нападателят на Ливърпул Садио Мане е определен за играч номер 1 на вчерашния мач за Суперкупата на УЕФА, съобщи европейската централа на сайта си. Мане вкара и двата гола за червените от Ливърпул снощи на стадион "Водафон Арена", които спечелиха с 5:4 при изпълнението на дузпи и 2:2 в редовното време.

Мане се разписа два пъти снощи, като изравни в 48-ата минута, а след това направи пълен обрат в 95-ата. И въпреки че беше заменен в разгара на продълженията- в 103-ата минута, УЕФА реши да му даде наградата.

Ливърпул снощи спечели Суперкупата на УЕФА за четвърти път в историята след 1977-а, 2001-а, 2005-а и снощи. Ливърпул и Челси си оспорваха Суперкупата на Европа, след като спечелиха съответно Шампионската лига и Лига Европа. За първи път от пет години насам в мача за Суперкупата на Европа не участва испански отбор./sportal.bg