Златен медал за Митко Ценов на Балканиадата

03 Сеп 2019 19:26

Митко Ценов спечели първия медал за България във втория ден на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Той се нареди трети в бягането на 3000 метра стийпълчейз с 8:54.97 минути. Шампион стана представителят на Турция Арас Кая с 8:39.35 минути. Другият българин в бягането – сребърният медалист на 5000 метра от вчера Йоло Николов финишира четвърти.

Четвърто място зае и Милена Миткова в скока на дължина при жените с 6.12 метра. Сребърната медалистка в тройния скок от вчера Александра Начева постигна 5.86 метра.

На 100 метра с препятствия Елена Митева се нареди четвърта с 13.66 секунди (+1.8 м/сек). Шампионка стана гъркинята Елисавет Песидириду с 13.11 секунди.

На 110 метра с препятствия при мъжете Станислав Станков също зае четвърта позиция с 14.26 секунди (+0.5 м/сек).

В хвърлянето на чук Екатерина Димова е пета с 48.03 метра. Златото спечели гъркинята Скарвели Стаматя с покрит норматив за Световното в Доха – 71.33 метра./sportal.bg