Хърватия разби Словакия като гост

07 Сеп 2019 00:56

Световният вицешампион Хърватия показа отново най-доброто, на което е способен. "Шахматистите" разбиха с 4:0 Словакия в дербито в група "Е" на европейските квалификации. Очакванията бяха за доста по-равностоен сблъсък между два от фаворитите в групата, но гостите в Търнава бяха безпощадни и не оставиха шанс на своя опонент.

Головият рецитал започна в края на първото полувреме. В 45-ата минута Никола Влашич бе оставен да напредне пред наказателното поле и със силен удар по земя да отбележи за 0:1.

По-малко от минута след подновяването на играта гостите удвоиха. Иван Перишич отправи далечен изстрел и след рикошет кълбото излъга вратаря и влезе за 0:2.

В 72-ата минута Бруно Петкович направи резултата класически с красив гол. Той бе намерен в наказателното поле и с хубав финт излъга двама бранители, след което отблизо не сгреши за 0:3.

Четвъртият гол падна в 89-ата минута, когато Деян Ловрен бе точен с глава след центриране на Марсело Брозович.

Така Хърватия излезе на 2-ото място в групата с 9 точки, колкото има и водача Унгария. Словакия пък падна до 4-ата позиция с 6 точки в актива си./sportal.bg