Косоварите удариха Чехия

07 Сеп 2019 19:37

Косово постигна изключително важна победа с 2:1 при домакинството си на Чехия в поредния кръг на евроквалификациите в Група "А", където е и България.

Така косоварите поне временно оглавиха класирането преди мача на нашите срещу Англия на "Уембли".

Резултатът бе открит от звездата на гостите Патрик Шик, който с удар с левия крак не остави шанс на вратаря след пас на Якуб Янкто в 16-та минута.

Само че косоварите много бързо изравниха - четири минути по-късно. Ведат Мурики се възползва от перфектна асистенция на Елбасан Рашани, който проби по левия фланг.

Косово стигна до безценния победен гол в 66-та минута. След пас от корнер на Валон Бериша, Мергим Войвода не стреля много чисто, но ударът се оказа неспасяем за вратаря на Севиля Томаш Вацлик - 2:1.

Домакините удържаха аванса си до края и се поздравиха с много важен успех.

Косово вече има осем точки и е временно с две пред Англия и Чехия. "Трите лъва" обаче са с два мача по-малко спрямо всички останали отбори.