След здрава битка България загуби първия мач с ЮАР

13 Сеп 2019 16:41

Република Южна Африка поведе с 1:0 победи срещу България в мача от група II на зона Европа/Африка на Купа "Дейвис" в Кейптаун. Александър Лазаров измъчи първата ракета на домакините Лойд Харис, но все пак загуби с 4:6, 7:6(3), 3:6 след малко повече от два часа и половина игра на твърдите кортове в комплекса "Келвин Гроув Клъб".

Българинът стартира лошо и допусна изоставане от 1:5 гейма, което беше решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Лазаров на два пъти навакса пробив пасив и стигна до тайбрек, в който взе пет от последните шест разигравания, за да изравни резултата. В третия сет 113-ият в света Харис поведе с брейк за 3:1, след което българинът пропусна три възможности за връщане на пробива в следващия гейм и до края южноафриканецът запази предимството си. Във втория сингъл днес първата ракета на България Кузманов ще срещне Руан Рулофсе./sportal.bg