Атлетико Мадрид не вкара и загуби

14 Сеп 2019 21:41

Лидерът във временното класиране на Ла Лига Атлетико Мадрид претърпя първо поражение за сезона след 0:2 при визитата си на Реал Сосиедад в мач от четвъртия кръг. До днес “дюшекчиите” имаха пълен актив от точки, но тази вечер бяха надиграни от коравия баски тим. Преотстъпеният от Реал Мадрид Мартин Йодегор откри в 58-ата минута, в 61-вата точен беше Начо Монреал. “Рохибланкос” за момента запазват първата си позиция, но Реал Мадрид и Атлетик Билбао имат само точка по-малко, а Севиля може да окупира върха при победа утре.

Диего Симеоне подреди офанзивен състав в схема 4-4-2. Диего Коща и Жоао Феликс застанаха в атака, подкрепяни по крилата от Витоло и Тома Льомар. Наставникът на “чури урдин” Иманол разчиташе на 4-2-3-1 с Александър Исак в най-предни позиции, а триото зад него беше: Кристиан Порту, Мартин Йодегор и Микел Оярсабал.

Гостите от “Wanda Metropolitano” доминираха в началото на двубоя, но рядко създаваха опасни атаки. Първата голова възможност се появи пред вратата на Атлети. В 24-ата минута Оярсабал беше изведен по чудесен начин от Исак - фронтално срещу Ян Облак. Словенският страж се справи, избивайки топката с крак.

В 30-ата Коке стреля с глава встрани от гредата. Три минути по-късно централният бранител на домакините Диего Йоренте нанесе опасен удар с глава от шест метра, изпреварвайки Стефан Савич. Топката прелетя над гредата. До края на полувремето Оярсабал нямаше късмет да реализира с глава, след като топката рикошира в бранител и излезе в корнер.

Втората част започна с възможност пред Жоао Феликс. Португалецът получи топката от Киърън Трипиър, ала не стреля точно. Симеоне извади 120-милионния си футболист още в 56-ата минута, пускайки в игра Анхел Корея. Две минути по-късно сансебастианци откриха резултата след скоростно нападение. Микел Мерино напредна отляво и подаде към дъгата на наказателното поле за Йодегор. Норвежкият техничар си освободи място за удар, стреля, топката рикошира и влетя в мрежата на Облак - 1:0.

В 61-вата баските вкараха втори гол. Йодегор центрира, Исак стреля с глава, Облак не успя да улови и новата придобивка Начо Монреал реализира отблизо за 2:0. Протестите на Атлети за нарушение на правилата не бяха уважени от съдията Матеу Лаос. На всичко отгоре Облак получи контузия и се наложи да бъде заменен от Антонио Адан. В 75-ата Мигел Анхел Моя изби след изстрел на Витоло./sportal.bg