Равенство за отбора на Стивън Петков в Чехия

16 Сеп 2019 10:05

Българският нападател Стивън Петков игра само няколко минути при домакинското равенство на Карвина срещу Бохемианс в мач от 9-ия кръг на чешката Фортуна лига. Петков влезе като резерва на мястото на Ондрей Лингър в 88-ата минута. Неговите съотборници създадоха повече положения от съперника, но не успяха да стигнат до втората си победа за сезона.

В друг мач днес Спарта (Прага) спечели с 2:0 като гост на Злин и се изкачи на 5-ото място в класирането. Двете попадения паднаха преди почивката и бяха дело на Бенджамин Тете и Канга Гелор (от дузпа).

Лидер в Чехия е Славия (Прага) с 23 точки, следван от Виктория (Пилзен) със 17 и Млада Болеслав и Яблонец с по 16. Карвина е сред трите тима на дъното с актив от по 7 точки.