Севиля вкара три на азербайджанския Карабах

19 Сеп 2019 22:07

Севиля победи с 3:0 азербайджанския Карабах в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0. Севилци обаче бяха пределно мотивирани да докажат, че са по-класни от съперника си.

В 62-рата минута Хавиер Ернандес успя да открие резултата.

В 78-ата минута испанците стигнаха до втори гол. Карабах сбърка в собствената си половина, което позволи на футболист на Севиля да открадне топката и да я подаде на Евер Банега, докато азербайджанците се усетят тя вече беше в краката на Мунир. Бившият играч на Барселона ефектно прехвърли вратаря и покачи на 2:0.

Седем минути по-късно Франко Васкес асистира на Оливер Торес за крайното 3:0.

Българският национал Симеон Славчев изгледа двубоя от пейката.

В другия мач от група "А" Дюделанж победи АПОЕЛ (Никозия) с 4:3.

Хетафе постигна победа с минималното 1:0 над Трабзонспор на старта на Лига Европа.

Турският тим може да се радва, че загуби само с един гол, след като в рамките на 90 минути не успя да отправи точен удар към вратата.

Резултатът бе открит още в 18-ата минута от Анхел Родригес. Той получи страхотно дълго подаване от Раул Гарсия, измъкна се от двама бранители на Трабзонспор и вкара с глава.

В другия мач от група "С" Базел унижи с 5:0 руския Краснодар като домакин.