Дунав изненада Арда на "Лаута"

06 Окт 2019 19:32

Дунав изненадващо победи Арда с 2:0 на "Лаута". Ахмед Ахмедов и Стефан Христов се разписаха за успеха на тима от Русе. Защитникът на символичните домакини Илиас Хасани пък беше изгонен 22 минути преди края.

През първата част домакините от Арда имаха териториално предимство, но рядко стигаха в близост до вратата на Благой Макенджиев. Единствената по-сериозна опасност бе един диагонален удар на Елиша Сам. Така в 45-ата минута Дунав издебна своя момент и откри резултата. Александър Исаевски намери Ахмед Ахмедов в наказателното поле, а нападателят след като показа добър контрол върху топката простреля Иван Караджов с левия крак.

В 55-ата минута Дунав бе близо до удвояване на преднината си. Ахмедов получи топката в наказателното поле и успя да я прокара към Стефан Христов, който стреля силно, но Караджов спаси и запази шансовете на тима си.

В 67-ата минута обаче гостите вече водеха с 2:0. Стефан Христов добре разтегна играта към Мартин Костадинов и тръгна към наказателното поле. Младокът видя съотборника си и без да се бави го намери на скорост, като крилото мигновено я прати зад Караджов.

Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко. Илиас Хасани получи втори жълт картон за грубо нарушение пред наказателното поле.

До края на мача гостите се прибраха спокойно в половината си и дебнеха за контраатаки, които можеха да донесат още опасности пред Караджов. Домакините от своя страна не бяха наясно как могат да стигнат дори и до намаляване на резултата и трябваше да се примирят с поражението.

Успехът помогна на Дунав да се изкачи до 9-о място в класирането с 13 точки. Арда остава на пета позиция с 18.

АРДА: 1. Иван Караджов, 6. Конър Рандал, 24. Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 12. Дарко Глишик, 33. Дарен Сидоел, 27. Емил Мартинов, 8. Румян Ховсепян, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 45. Илиша Сам

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 18. Александър Исаевски, 11. Диян Димов, 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 2. Самуел Инкоом, 77. Мaртин Костадинов, 8. Свилен Щерев, 12. Фернандо Енрике, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов